PSPCommunity.org ورود | ثبت نام | كمك
Tips to Creating Project Server 2010 PWA Site

چند وقت پیش خواستم یک سایت PWA ایجاد کنم ، نیاز های سازمان در زمان راه اندازی سایت باعث شد که در این پست مطالبی را که در زمان نصب باید در نظر بگیریم را براتون توضیح بدم.  اول از همه محل ایجاد سایت هست . منظور از محل ایجاد یعنی قصد داریم که  سایتمان  را در یک WebApplication جدید ایجاد کنیم یا در یک Web Application ی که از قبل وجود داشته است راه اندازی کنیم. این مطلب زمانی پررنگ تر می شود که یک سازمان تمایل دارد که آدرس URL سایت مدیریت پروژه ساختاری مجزا از سایت شیرپوینتی داشته باشد پس در زمان راه اندازی آن یک Web Application  مجزا تعریف کرده تا سایت ما دارای آدرسی مجزا و حتی دیتابیس مجزا باشد.

ولی در صورتی که بخواهیم سایتمان را یک زیر سایت از سایت اصلی مان و در قالب یک Site Collection جدید ایجاد کنیم  می بایست در زمان ایجاد سایت PWA در قسمت مربوط به انتخاب Web Application ،web Application مورد نظر را انتخاب می کنیم.  همانطور که میدانیم هر Web Application ی که ایجاد میشود به صورت پیشفرض یک دیتابیس مجزا میسازد و اگر ما سایتمان را بدون توجه به این موضوع راه اندازی کنیم سایت PWA و سایت های شیرپوینتی موجود هردو در یک دیتا بیس قرار میگیرند در حالی که مایکروسافت توصیه میکنه که دیتابیس سایت PWA مان به طور مستقل از دیتابیس سایر سایت های شیرپوینتی باشد . این موضوع شاید در ابتدای نصب اونقدر مهم نباشه ولی بعد از مدتی که دیتا هایمان رشد کنند بسیار مهم و ضروری است. برمیگردیم به ادامه مطلب قبلی و ادامه نصب سایتمان، برای راه اندازی سایت در یک Site Collection مجزا  در همان Web application  موجود میبایست یک دیتا بیس جدید بسازیم که این دیتابیس در کنار دیتابیس اولیه به صورت همزمان کار میکند با این تفاوت که فقط دیتا های مربوط به Site Collection سایت مدیریت پروژه در آن ذخیره می شود.برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهیم:

1- ایجاد یک دیتابیس جدید در Web Application ی که میخواهیم سایتمان را هاست کنیم.

2- Lock  کردن موقتی دیتابیس اصلی Web Application مان.

3- ایجاد سایت PWA .

4- Lock کردن دیتابیس جدید که مربوط به سایت PWA میباشد تا مانع از ایجاد Site Collection  جدید در این دیتابیس شویم.

5- Unlock کردن دیتا بیس اصلی .

الف ) جهت Lock  کردن دیتابیس اصلی مراحل زیر را انجام میدهیم :

- از Central Admin در قسمت Application Management  گزینه Managed Content Database را انتخاب میکنیم.

image

- در ستون Current Number of Site Collections  تعداد Site Collection های موجود در دیتابیس موجود یادداشت کرده و از ستون Database Name برروی لینک آن کلیک کرده و وارد تنظیمات مربوط به دیتابیس مورد نظر میشویم .

- در قسمت Maximum number of sites that can be created in this database مقدار آن را به عددی که در قسمت قبلی یادداشت کرده بودیم تغییر میدهیم.

(در زمان Unlock کردن دیتابیس اصلی از مقادیر پیشفرض و اولیه –5000- در این ستون استفاده میکنیم.)

در قسمت Number of sites before a Warning event is generated مقدار آن را با عددی کمتر از عددی که در قسمت Maximum number of sites that can be created in this database تعیین کردیم مقدار دهی میکنیم.

ب) جهت ایجاد دیتابیس جدید در Web Application موجود مراحل زیر راطی میکنیم:

- از همان قسمت Managed Content Database گزینه Add a content database  را انتخاب می کنیم.

image

image

- از قسمت انتخاب  Web Application ، Web Application را انتخاب میکنیم که میخواهیم سایت PWA را در آن راه اندازی کنیم.

- در قسمت Database Name and Authentication نام سرور SQL ی را انتخاب میکنیم که میخواهیم Database  ما در آن ساخته شود و نام دیتابیسی که میخواهیم بسازیم را در آن وارد میکنیم.

image

در این مرحله میتوانیم سایت PWA را Provisione کنیم ، جهت ایجاد سایت PWA  مطابق مراحل زیر عمل میکنیم:

- از Central Admin در قسمت Application Management گزینه Manage service applications را انتخاب میکنیم.

- در صفحه Manage service applications گزینه Project Server Service Application را انتخاب میکنیم.

image

- در صفحه Manage Project Web App بر روی گزینه Create Project Web App Site کلیک میکنیم.و با توجه به جدول زیر میتوانیم مراحل نصب را انجام دهیم.

image

در انتها و بعد از نصب سایت PWA از طریق دستور < Get-SPSite -ContentDatabase <ContentDatabaseName در PowerShell Command ، میتوان از صحت قرار گیری سایت PWA در دیتابیس جدیدی که ایجاد کردیم مطمئن شویم. در نهایت این دستور میبایست نام URL سایت PWA مان را به عنوان خروجی بدهد.

بعد از اتمام نصب سایت مدیریت پروژه و اجرای دستور بالا و اطمینان از صحت دیتابیس آن میبایست دیتابیسی که سایت PWA بر روی آن قرار دارد را Lock کنیم تا Site Collectionدیگری بر روی این دیتابیس ایجاد نگردد.مطابق قسمت الف از ستون نام دیتابیس ، نام دیتابیس مربوطه را انتخاب میکنیم و در قسمت Maximum number of sites that can be created in this database مقدار 1 و در قسمت Number of sites before a Warning event is generated مقدار 0 را قرار میدهیم. با این روش دیتابیس سایت PWA مان را اصطلاحا Lock میکنیم. حال میتوانیم تنظیمات مربوط به تعداد Site Collection را  در دیتابیس اصلی که در مرحله الف انجام داده بودیم را به حالت قبلی اش برگردانیم.

امیدوارم این مطالب براتون مفید بوده باشهSmile

Posted: Tuesday, May 15, 2012 12:24 AM توسط sam.lashgari

نظرات

بدون نظر

نظرات افراد ناشناس غير فعال مي باشد