PSPCommunity.org ورود | ثبت نام | كمك

آرش آقاجانی (Arash Aghajani)

Technical Persian Blog Focus on Microsoft SharePoint Products and Technologies

اخبار

بيشترين بازديد شده

معرفی آفیس 365 و امکانات آن - بخش اول

سلام دوستان

امروز قصد دارم با یک پست هیجان انگیز شما را با امکانات و دنیای جذاب آفیس 365 کاملترین سرویس تحت کلاد یا ابری مایکروسافت آشنا کنم. دنیایی که سرشار از امکانات و نرم افزارهای حرفه ای برای شما و کسب و کار شماست.

این پست شامل قسمتهای مختلفی است که به صورت زیر تشریح خواهم کرد :

1- آفیس 365 چیست ؟

آفیس 365 برند مایکروسافت میباشد که به مجموعه ای از نرم افزارها و سرویس هایی که در قبال عضویت کاربر به ایشان ارائه می گردد، گفته می شود. آفیس 365 اولین بار در سال 2011توسط مایکروسافت عرضه شد. آفیس 365 و مجموعه نرم افزارها و سرویس های آن بر روی سرورهای قدرتمند مایکروسافت در چندین نقطه دنیا و تحت کلاد (Cloud) هاست و میزبانی می شود و مایکروسافت کاملترین سیستم های امنیتی و پشتیبانی را برای نگهداری از اطلاعات آفیس 365 به کار گرفته است. برای استفاده از نرم افزارها و سرویس های آفیس 365 میبایست نسبت به خرید اشتراک یا اکانت عضویت اقدام نمایید. این اشتراک ها به صورت ماهانه و یکساله توسط مایکروسافت ارائه می گردد.

2- نرم افزارها و سرویس ها آفیس 365

آفیس 365 مشتمل بر چندین نرم افزار و سرویس می باشد که مایکروسافت هر چند وقت سرویس ها و نرم افزارهای جدیدی را به آن اضافه می کند. همه این سرویس ها از طریق کنترل پنل اختصاصی آفیس 365 که به صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می گیرد، قابل مدیریت میباشد.

1

این نرم افزارها و سرویس ها با آخرین تغییرات عبارتند از :

  • Mail یا Outlook

سرویس مدیریت ایمیل های شما در آفیس 365 میباشد. شما میتوانید پس از تنظیم و راه اندازی Exchange در آفیس 365 از قابلیت های ایمیل سازمانی که بر روی سرورهای مایکروسافت هاست می شود استفاده نمایید.

2

  • Calendar

سرویس تقویم سازمانی می باشد که رویدادهای شما در سازمانتان را در محیط آفیس 365 مدیریت می نماید.

3

  • People

سرویس افراد یا سازمان شما میباشد. که لیست مخاطبان شما در داخل و خارج از سازمان را مدیریت میکند.

4

  • Yammer

سرویس اشتراک اطلاعات سازمانی بین تیم های مختلف در قالب فایل، متن، پیام و … می باشد.

6

  • Newsfeed

همان Mysite شیرپوینت میباشد که گزارشی از آخرین خبرها و اتفاقات در فضای شیرپوینت و آفیس 365 را به کاربر نمایش می دهد.

7

  • OneDrive for Business

فضای وان درایو برای اشتراک گذاری فایل ها و اسناد شما میباشد که اگر اکانت آفیس 365 را خریداری کرده باشید، فضایی حدود 1 ترابایت به شما اختصاص خواهد یافت!

8

  • SharePoint

آفیس 365 نرم افزار شیرپوینت را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد داد که بر روی سرورهای مایکروسافت هاست میشود. شیرپوینت هاست شده نسخه 2016 میباشد و شما میتوانید با تغییر زبان آن به فارسی دری، از امکانات زبان فارسی آن بهره مند شوید!

9

  • Planner

ابزار Planner یکی از جدیدترین محصولات مایکروسافت است که به افیس 365 اضافه شده است. این ابزار در اواسط سال 2016 به آفیس 365 اضافه شد. با استفاده از پلنر میتوانید برنامه ریزی کارها و پروژه ها و وظایف مرتبط با هر کدام از پروژه ها را به بهترین شکل ایجاد و مدیریت نمایید. ایجاد گزارشات متنوع و قابلیت اشتراک اطلاعات بین افراد و تیم از امکانات مهم این سرویس است.

11

10

 

  • Tasks

نسخه ابتدایی از پلنر می باشد که در سطح ایمیل و آتلوک تعریف می شود و صرفا جهت ایجاد تسک و وظایف جاری استفاده می شود.

5

 

  • Power BI

یکی از محصولات حرفه ای و قدرتمند مایکروسافت در آفیس 365 پاور بی آی میباشد. این ابزار امکان تولید گزارشات مختلف از بیش از 50 بانک اطلاعاتی مختلف را به شما میدهد. Power BI از طریق کانکتور اختصاصی به نام Data Gateway می تواند به پایگاه های اطلاعاتی سازمان شما متصل شده و از این داده های سازمانی گزارشات محتلف را روی بستر کلاد یا ابری مایکروسافت نمایش دهد. شما میتوانید گزارشات مورد نیاز خود را از طریق نرم افزار Power Bi Desktop تولید و بر روی اکانت آفیس 365 خودتان پابلیش یا منتشر نمایید. در این حالت با دسترسی های محتلفی که بر روی گزارشات اعمال میکنید میتوانید به سایر همکاران خود دسترسی مشاهده گزارشات را در بستر وب بدهید.

pbi1

pbi2

امیدوارم تا اینجا با امکانات آفیس 365 آشنا شده باشید…سایر سرویس های آفیس 365 را در پُست بعدی برای شما عزیزان تشریح خواهم کرد.

موفق باشید Smile

Posted: Tuesday, January 17, 2017 12:15 PM توسط Arash
در زمینه: ,

نظرات

mostafa_gh10 گفته:

سلام

چقد خوبه این.

هزینهش چقدره؟

# January 17, 2017 3:33 PM

hasan didari گفته:

با عرض سلام خدمت شما

میخواستم بپرسم چگونه می شود از امکانات آفیس 365 در ایران استفاده کرد؟ آیا نیاز به پرداخت هزینه هست و اگر اینچنینه چگونه میشه هزینه رو پرداخت.

با تشکر

# January 25, 2017 8:50 AM

Arash گفته:

@mostafa

سلام

براساس پلان های مختلف قیمتش هم فرق میکنه از حداقل 250 هزارتومان در سال به ازای یک کاربر شروع میشه تا به بالا.

میتونید از طریق سایت officestore.ir که فروشگاه رسمی ما در این حوزه هست پلان ها رو بررسی و خرید کنید.

# January 25, 2017 5:10 PM

Arash گفته:

@hasan

سلام

بله کاملا رسمی و قانونی قابل استفاده در ایران هست و مشکلی ندارد. برای تهیه لایسنس و بررسی هزینه به سایت آفیس استور ایران مراجعه کنید :

http://officestore.ir

# January 25, 2017 5:12 PM

Arash گفته:

@hasan

سلام

بله کاملا رسمی و قانونی قابل استفاده در ایران هست و مشکلی ندارد. برای تهیه لایسنس و بررسی هزینه به سایت آفیس استور ایران مراجعه کنید :

http://officestore.ir

# January 25, 2017 5:13 PM
نظرات افراد ناشناس غير فعال مي باشد